Taśma antykorozyjna

Taśma antykorozyjna ma na celu zabezpieczenie elementów stalowych konstrukcji. Taśma korozyjna to specjalnie dobrany element mający na celu zoptymalizowanie procesu ochrony antykorozyjnej elementów stalowych oraz kształtowników stalowych metodą kontaktową. Taśma antykorozyjna zabezpiecza elementy stalowe. W związku z tym, że taśma anodowa do antykorozyjnego zabezpieczenia belek stalowych staje się anodą, a stal przyjmuje wartość ładunku dodatnią i staje się katodą to na anodzie dochodzi do reakcji utleniania, natomiast na zabezpieczanej belce stalowej taśmą anodową, dochodzi do reakcji redukcji i tym samym nie dochodzi do procesów korozyjnych.

Właściwości taśm anodowych:

  • antykorozyjna ochrona stali z możliwością zaplanowania jej czasu trwania, nawet do 50 lat

  • antykorozyjna ochrona stali uwzględniająca występowanie różnych klas korozyjności atmosferycznej od C1 do C5 lub korozyjności konstrukcji zanurzonej w wodzie lub zakopanej w gruncie od Lm1 do Lm3 zgodnie z normą ISO 12944-2

  • antykorozyjna ochrona stali natychmiast po montaży taśmy anodowej

  • zwiększenie alkaliczności w strefie podłączenia taśmy anodowej (dotyczy taśm montowanych do stali w betonie)

  • szybki i prosty montaż taśm anodowych do stali kształtowej

  • możliwość stosowania w nowych jak i remontowanych konstrukcjach

  • nie wymaga stosowania podłączania źródła zasilania ani systemów pomiarowych

  • dodatkowa ochrona przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi,

Dbamy o to, abyś był zawsze gotowy, taśma antykorozyjna

TopZinc.pl oferuje wszystkie materiały antykorozyjne, których potrzebujesz dla swojego domu lub firmy. Wykorzystaj naszą wiedzę, aby pracowała dla Ciebie już dziś! Taśma antykorozyjna to doskonały produkt dla Ciebie.

Zagrożenie korozją? Nie ma problemu!

Oferujemy różnorodne taśma antykorozyjna, produkty zapobiegające korozji i wiele innych artykułów, które pomogą Ci utrzymać materiały wzmacniające w doskonałym stanie.

Dlaczego warto wybrać TopZinc.pl?

Możesz na nas liczyć, ponieważ jesteśmy zaufanym dostawcą materiałów i materiałów antykorozyjnych.

Rozwiązanie na korozję – taśma antykorozyjna.

Topzinc oferuje różnorodne rozwiązania antykorozyjne. Oprócz taśma antykorozyjna oferujemy farby antykorozyjne, powłoki antykorozyjne oraz cynkowanie. Ochrona przed korozją – zapobieganie korozji zbrojenia z pomocą taśma antykorozyjna. Konstrukcje zbrojeniowe są niszczone przez korozję na wiele różnych sposobów. Najczęstszą formą korozji jest utlenianie atmosferyczne, które zachodzi na powierzchni materiałów pod wpływem tlenu, pary wodnej i promieniowania UV (fotoliza). Zjawisko to może być również związane z obecnością jonów chlorkowych w środowisku (chlorki są jednym z głównych czynników utleniania).