REMONT BALKONU Z BELKĄ STALOWĄ

Podczas remontu balkonów z belkami stalowymi należy zwrócić szczególna uwagę na odpowiednie dobranie materiałów do zabezpieczenia stalowych belek. Remont balkonu z belkami stalowymi wykonywany przy użyciu taśm anodowych do zabezpieczenia antykorozyjnego TopZinc Tape S, montowanych bezpośrednio przy użyciu specjalnego kleju przewodzącego TopZinc Conductiv do skorodowanych belek stalowych daje nam pewność pełnego zabezpieczenia belek stalowych balkonu przez korozją oraz zatrzymanie procesów korozyjnych na remontowanych belka stalowych balkonu. Poprzez przyklejenie specjalnych taśm anodowych TopZinc Tape S w czasie remontu balkonu z belami stalowymi nie tylko chronimy zewnętrzne płaszczyzny belki stalowych a cały przekrój belek stalowych balkonów. Należyte dobranie materiałów do zabezpieczenia antykorozyjnego w czasie remontu balkonu z belkami stalowymi , daje nam pewność długiej eksploatacji, wzmocnienia balkonu, braku korozji belek stalowych i braku konieczności powtórnego remontu balkonu. Poprzez zastosowanie taśm anodowych do zabezpieczenia antykorozyjnego  TopZinc Tape S zapobiegamy korozji belek stalowych balkonu oraz zatrzymujemy procesy korozyjne na belkach stalowych balkonu.

REMONT BALKONU Z BELKAMI STALOWYMI, JAK WYREMONTOWAĆ BALKON, TAŚMY ANODOWE

TopZinc Tape S to specjalna taśma anodowa do antykorozyjnego zabezpieczenia belek stalowych w remontowanym balkonie , specjalnie dobrana aby jak najbardziej zoptymalizować proces ochrony antykorozyjnej belek stalowych metodą kontaktową. Metoda kontaktowa przy zastosowaniu taśm anodowych do antykorozyjnego zabezpieczenia belek stalowych w remontowanym balkonie , izoluje chroniony metal od środowiska korozyjnego oraz polega na przepływie elektronów pomiędzy belką stalową i taśmą anodową do antykorozyjnej zabezpieczenia belek stalowych w remontowanym balkonie. W tak utworzonym układzie prąd płynie z taśmy anodowej do metalu chronionego czyli belek stalowych w remontowanym balkonie. W związku z tym, że taśma anodowa do antykorozyjnego zabezpieczenia belek stalowych balkonu staje się anodą, a stal przyjmuje wartość ładunku dodatnią i staje się katodą to na anodzie dochodzi do reakcji utleniania, natomiast na zabezpieczanej belce stalowej balkonu taśmą anodową, dochodzi do reakcji redukcji i tym samym nie dochodzi do procesów korozyjnych.

Taśmy anodowa do antykorozyjnego zabezpieczenia belek stalowych w remontowanym balkonie  TopZinc Tape S / TopZinc Tape W występują w trzech różnych odmianach

 • Taśma anodowa TopZinc Tape S 555
 • Taśma anodowa TopZinc Tape S 705
 • Taśma anodowa TopZinc Tape S 1005
 • Taśma anodowa TopZinc Tape W 355
 • Taśma anodowa TopZinc Tape W 255

Karta Techniczna TopZinc Tape S
Karta Techniczna TopZinc Conductiv
Karta Techniczna TopZinc Resin

Po przygotowaniu powierzchni belki stalowej balkonu , zgodnie z PN ISO 8501-1 w pierwszej kolejności dobieramy odpowiednie taśmy anodowe oraz je docinamy na wymagana długość. Po oczyszczeniu taśmy anodowych (aktywowaniu ich powierzchni) do zabezpieczenia belek stalowych balkonu TopZinc Tape S nakładamy na nią klej TopZinc Conductiv i przyklejamy od zabezpieczanej elementu belki stalowej. Po zamocowaniu taśmy anodowych TopZinc Tape S do zabezpieczenia antykorozyjnego do belki stalowej remontowanego balkonu, należy wykonać dwa pomiary sprawdzające przepływ prądu oraz rezystancję , przy użyciu miernika elektrycznego.
Taśma anodowa do antykorozyjnego zabezpieczenia belek stalowych remontowanego balkonu
 TopZinc Tape S mocowana jest do powierzchni chronionego elementu przy użyciu specjalnego kleju przewodzącego TopZinc Conductiv. Taśma anodowa do antykorozyjnego zabezpieczenia belek stalowych w remontowanych balkonach  TopZinc Tape S może po zamocowaniu zostać zabezpieczony przy użyciu materiału TopZinc Resin.

W celu dobrania odpowiedniej ilości taśm anodowych do antykorozyjnego zabezpieczenia belek stalowych w remontowanych balkonach  TopZinc Tape S dla wybranego kształtownika stalowego należy skorzystać z tablic doboru taśm.

Tablice doboru taśm TopZinc Tape S dla stali kształtowej

REMONT BALKONU Z BELKAMI STALOWYMI, JAK WYREMONTOWAĆ BALKON

Podczas remont balkonu z belkami stalowymi należy zwrócić szczególna uwagę na odpowiednie dobranie materiałów do zabezpieczenia stalowych belek. Remont balkonu z belkami stalowymi wykonywany przy użyciu taśm anodowych do zabezpieczenia antykorozyjnego TopZinc Tape S, montowanych bezpośrednio przy użyciu specjalnego kleju przewodzącego TopZinc Conductiv do skorodowanych belek stalowych daje nam pewność pełnego zabezpieczenia belek stalowych balkonu przez korozją oraz zatrzymanie procesów korozyjnych na remontowanych belka stalowych ablkonu. Poprzez przyklejenie specjalnych taśm anodowych TopZinc Tape S w czasie remont balkonu z belami stalowymi nie tylko chronimy zewnętrzne płaszczyzny belki stalowych a cały przekrój belek stalowych balkonów. Należyte dobranie materiałów do zabezpieczenia antykorozyjnego w czasie remontu balkonu z belkami stalowymi , daje nam pewność długiej eksploatacji, wzmocnienia balkonu, braku korozji belek stalowych i braku konieczności powtórnego remontu balkonu. Poprzez zastosowanie taśm anodowych do zabezpieczenia antykorozyjnego TopZinc Tape S zapobiegamy korozji belek stalowych balkonu oraz zatrzymujemy procesy korozyjne na belkach stalowych balkonu.

Właściwości taśm anodowych:

 • antykorozyjna ochrona stali z możliwością zaplanowania jej czasu trwania, nawet do 50 lat

 • antykorozyjna ochrona stali uwzględniająca występowanie różnych klas korozyjności atmosferycznej od C1 do C5 lub korozyjności konstrukcji zanurzonej w wodzie lub zakopanej w gruncie od Lm1 do Lm3 zgodnie z normą ISO 12944-2

 • antykorozyjna ochrona stali natychmiast po montaży taśmy anodowej

 • zwiększenie alkaliczności w strefie podłączenia taśmy anodowej (dotyczy taśm montowanych do stali w betonie)

 • szybki i prosty montaż taśm anodowych do stali kształtowej

 • możliwość stosowania w nowych jak i remontowanych konstrukcjach

 • nie wymaga stosowania podłączania źródła zasilania ani systemów pomiarowych

 • dodatkowa ochrona przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi,

Korozja zbrojenia – remont balkonu

Największym problemem w każdej konstrukcji jest korozja. Korozja może prowadzić do wielu problemów, od nieszczelności dachu po zawalenie się budynku. Na szczęście jest TopZinc, który rozwiązuje ten problem od wielu lat.

Remont balkonu – zapobiega korozji

Nasze rozwiązanie jest bardzo proste – przygotowujemy farbę antykorozyjną dla Twojego zbrojenia. Zapobiegnie to w przyszłości korozji i zapewni, że jesteś na bieżąco z najnowszymi przepisami budowlanymi.

Malowanie balkonów

Dostarczamy również rozwiązania do malowania balkonów – oferujemy zarówno malowanie zewnętrzne jak i wewnętrzne. Nasi malarze są doświadczeni i szybko zamienią Twój balkon w Twoje nowe ulubione miejsce!

 

Ochrona przed korozją – remont balkonu. Remont balkonu to niezbędny sposób na zabezpieczenie domu przed korozją. Ochrona konstrukcji wzmacniającej – Beton zbrojony jest najczęściej stosowanym materiałem budowlanym na świecie, także w przypadku budowania balkonów. Jest używany do konstruowania budynków, mostów, dróg i lotnisk. Najbardziej wrażliwa na korozję jest konstrukcja żelbetowa. Balkon jest często pomijany, jeśli chodzi o środki zabezpieczające przed korozją. Dlatego tak ważne jest, aby w pierwszej kolejności zadbać o tę część domu. Jeśli planujesz remont balkonu, pomyśl o wzmocnieniu konstrukcji zbrojeniowych.

Remont balkonu

Remont balkonu przeprowadza się w celu naprawienia uszkodzeń lub wymiany zużytych elementów balkonu. Zapewnia trwałości, bezpieczeństwa i niezawodności balkonu, a także poprawa jego wyglądu i funkcjonalności. Remont balkonu jest konieczny w przypadku balkonów, które są starsze lub które uległy uszkodzeniom w wyniku działania czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, korozja lub nadmierne obciążenie. Remont balkonu jest także wymagany w przypadku balkonów, które nie spełniają aktualnych norm bezpieczeństwa lub wymagań komfortu użytkowania. Poprzez remont balkonu, można zapewnić jego trwałość na wiele lat i zapobiec powstawaniu dalszych uszkodzeń. Warto pamiętać, że remont jest konieczny w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i zabezpieczenia przed ewentualnymi awariami.