TopZinc Tape S

TopZinc Tape S to antykorozyjna taśma do stali montowane bezpośrednio do powierzchni stali przy użyciu specjalnego kleju przewodzącego TopZinc Conductiv.

TopZinc Tape S to specjalna taśma do antykorozyjnego zabezpieczenia stali, ocynku na zimno, dobrana aby jak najbardziej zoptymalizować proces ochrony antykorozyjnej stali metodą kontaktową. Metoda kontaktowa, ocynkowania na zimno, izoluje chroniony metal od środowiska korozyjnego oraz polega na przepływie elektronów pomiędzy stalą i taśmą do antykorozyjnej ochrony stali. W tak utworzonym układzie prąd płynie z taśmy antykorozyjnej do metalu chronionego czyli stali. W związku z tym, że taśma do antykorozyjnego zabezpieczenia stali staje się anodą, a stal przyjmuje wartość ładunku dodatnią i staje się katodą to na anodzie dochodzi do reakcji utleniania, natomiast na zabezpieczanej stali dochodzi do reakcji redukcji i tym samym nie dochodzi do procesów korozyjnych.

Taśmy do antykorozyjnego zabezpieczenia stali , ocynku na zimno, zabezpieczenia stali TopZinc Tape S występują w trzech różnych odmianach

  • TopZinc Tape S 555
  • TopZinc Tape S 705
  • TopZinc Tape S 1005

Karta Techniczna TopZinc Tape S
Karta Techniczna TopZinc Conductiv
Karta Techniczna TopZinc Resin

Typowe miejsca zastosowań cynkowania na zimno taśmą do antykorozji stali, zabezpieczenia stali TopZinc Tape S to kształtowniki stalowe, HEB, HEA, IPE, HEM, ceowniki, kątowniki, płaskowniki, rury kwadratowe i okrągłe, blachy faliste.
Taśma antykorozyjna do stali TopZinc Tape S mocowana jest do powierzchni chronionego elementu przy użyciu specjalnego kleju przewodzącegoTopZinc Conductiv.
Taśma antykorozyjna do stali TopZinc Tape S może po zamocowaniu zostać zabezpieczony przy użyciu materiału TopZinc Resin.

W celu dobrania odpowiedniej ilości taśm do antykorozyjnego zabezpieczenia stali, ocynku na zimno TopZinc Tape S dla wybranego kształtownika stalowego należy skorzystać z tablic doboru taśm.

Tablice doboru taśm TopZinc Tape S dla stali kształtowej